Dni Otwarte Funduszy Europejskich!

Dni Otwarte Funduszy Europejskich!

Czarowanie w szkle, gra miejska na Politechnice Wrocławskiej, a nawet zwiedzanie kokpitu maszynisty dolnośląskiego pendolino oraz wycieczka do wnętrza Ziemi – takie atrakcje będą czekać na wszystkich tych, którzy zechcą wziąć udział w Dniach Otwartych Funduszy Europejskich. Zapraszamy już za tydzień w dniach od 18 do 21 maja!


Już po raz czwarty w całej Polsce odbędą się Dni Otwarte Funduszy Europejskich. To doskonała okazja, by zwiedzić interesujące miejsca, często docierając w niedostępne dla turystów rejony.  Na dodatek za darmo lub z atrakcyjną zniżką. Od 18 do 21 maja swoje drzwi dla wszystkich chętnych otwierają te firmy i instytucje, które skorzystały z funduszy europejskich. Wykaz wszystkich miejsc, które można w tym czasie odwiedzić, znajduje się na stronie www.dniotwarte.eu. Wystarczy wejść na portal, wpisać interesującą nas lokalizację i termin, a znajdziemy program imprezy wraz z mapką dojazdu.


W tym roku z pewnością warto się wybrać do Domu Tkacza w Rościszowie (niedziela, 21 maja), gdzie goście będą mogli samodzielnie tkać na krosnach, wypiekać pierniczki według tradycyjnej receptury i kuć żelazo pod okiem mistrza kowalskiego. Koleje Dolnośląskie pozwolą zwiedzić kabinę maszynisty w pojeździe typu Impuls (19 maja) i zorganizują bezpłatny przejazd pojazdem spalinowym na jednej z wrocławskich tras kolejowych. W Hucie Szkła Kryształowego Julia w Piechowicach (18-21 maja), jednego z nielicznych producentów szkła kryształowego w Polsce, na oczach turystów rzemieślnicy będą formować masę szklaną i wydmuchiwać kryształowe produkty.

Bardzo ciekawie zapowiada się również wizyta w Sudeckiej Zagrodzie Edukacyjnej w Dobkowie (niedziela, 21 maja). Tu zajrzysz do wnętrza naszej planety, doświadczysz trzęsienia Ziemi i sam wywołasz powódź. Wszyscy ci, którzy chcą zadbać o swoje zdrowie, powinni udać się do przychodni LUX MED przy ul. Swobodnej we Wrocławiu (19-20 maja). Można tam skorzystać z bezpłatnych badań, np. podologicznych czy cytologicznych, a także posłuchać porad doradcy laktacyjnego czy rehabilitanta.

 

Dni Otwarte Funduszy Europejskich już niebawem. Zapraszamy serdecznie!

 

Biuro Prasowe UMWD
To pole jest wymagane
To pole jest wymagane
captcha To pole jest wymagane

Udowodnij ,że nie jesteś robotem, podaj wynik powyższego działania.