Odpowiedzialność czy gra polityczna?
Radni, burmistrz to osoby, którym zaufali wyborcy. Pełnienie tych funkcji niesie ze sobą wiele przywilejów, ale także zobowiązań. Oczekuje się, że takie osoby będą prezentowały nie tylko wysoki poziom profesjonalizmu, ale też zawsze będą postępowały etycznie.
Możemy sobie zadać pytanie czy nasi lokalni politycy zdają sobie sprawę czym jest kultura polityczna i czy w ogóle coś takiego istnieje? Wydaje się, że jesteśmy świadkami etyki sytuacyjnej, celowej, takiej która pomaga w osiągnięciu celu i konkretnych korzyści. Być może stąd niechęć Polaków do polityki, którą traktują jako brudną grę.
A więc gra polityczna czy odpowiedzialność wobec wyborców? Teraz każdy mieszkaniec może ocenić to osobiście oglądając np. relacje z grudniowych sesji i komisji Rady Miejskiej w Złotoryi.
- Burmistrz czuje się odpowiedzialny za przekaz informacji dla mieszkańców i nazywa radnego Mateckiego kłamcą czy też chce go zdyskredytować?
- Radny Matecki rezygnuje z funkcji przewodniczącego komisji rewizyjnej bo czuje się odpowiedzialny za efekty jej działań, czy ma inny plan?
- Radna Miara odpowiedzialnie ocenia pracę przewodniczącego komisji rewizyjnej mówiąc że nie udało mu się osiągać takich efektów jak radny Antonowicz czy też chce utwierdzić przewodniczącego w decyzji rezygnacji z funkcji?
- Radny Antonowicz nie zgadza się na funkcję przewodniczącego komisji rewizyjnej bo jest człowiekiem odpowiedzialnym (czeka na rozstrzygnięcie pewnej sprawy) czy decyzję odracza bo potrzebuje konsultacji.
To są oczywiście tylko skojarzenia – może subiektywne. Ale każdy wyborca ma prawo subiektywnie ocenić pracę decydentów, których wybrał. Zapraszamy do zakładki decydenci , którą systematycznie uzupełniamy.