Jak to jest naprawdę z halą modułową?
W związku z dużym zainteresowaniem opinii publicznej informacjami na temat odbioru hali modułowej zadaliśmy w tej sprawie pytania rzecznikowi starostwa- panu Jackowi Grabowskiemu. Bardzo szybko otrzymaliśmy odpowiedź następującej treści:
Pytania:
1. Czy prawdą jest, że obecnie dokumentacja znajduje się w Starostwie?
2. Jak długo potrwa procedura podjęcia decyzji o dopuszczeniu obiektu do użytkowania?
3. Czy prawdą jest, że przedłużająca się procedura odbioru wynika z nieścisłości pomiędzy projektem a ostatecznym kształtem inwestycji?
Odpowiedź:
Powiatowy inspektor Nadzoru budowlanego stwierdził niezgodność realizacji inwestycji z uzgodnionym projektem. Inwestor złożył tzw. projekt zamienny, pozwalający na kontynuację i zakończenie inwestycji. W lipcu bieżącego roku PINB wydał decyzję pozwolenie na użytkowanie. Jeśli potrzebuje Pani więcej szczegółów, proszę pytać powiatowego inspektora.
Zadzwoniliśmy do powiatowego inspektora, który stwierdził:
Projekt zamienny robi się w momencie, kiedy występują odstępstwa od projektu, który został zatwierdzony przez Starostwo Powiatowe, w tym przypadku- Złotoryja. Tutaj były odstępstwa w zakresie ochrony pożarowej i zostały poprawione.
Zapytaliśmy więc czy prawdą jest , że parametry materiałów użytych przez wykonawcę są niezgodne z projektem początkowym. Pan inspektor stwierdził, że w ich kompetencji nie leży kontrola użytych materiałów, bazują bowiem na składanych z projektem oświadczeniach.
Odpowiedzialność za ewentualne niezgodności w tym zakresie ponosi: inwestor- czyli Gmina Miejska Złotoryja oraz zatrudnieni przez nią: inspektor nadzorujący i kierownik budowy.
Pytań w sprawie jest dużo, a o szczegółową odpowiedź wcale nie tak łatwo. Pan inspektor doradził nam, że najlepiej zwrócić się po informacje do źródła, czyli Gminy Miejskiej, która jest inwestorem przedsięwzięcia.