Taekwondocy na Międzynarodowych Mistrzostwach w Barcelonie

Zawodnicy Sportowej Akademii Taekwon-do wrócili z dalekiej wyprawy ze słonecznej Hiszpanii. 18. marca w Barcelonie nasi zawodnicy wystartowali w prestiżowym turnieju Open ITF Barcelona Fuji Mae Cup. W hali sportowej Centre Esportiu Municipal Olímpics, która podczas Igrzysk Olimpijskich w 1992 roku była areną zmagań olimpijczyków, pojawiło się 375 zawodników z sześciu państw: Francji, Hiszpanii, Izraela, Irlandii, Portugalii oraz Polski.

- Ryszard Grega

Reprezentanci SAT dwukrotnie stawali na podium w konkurencji walki sportowej. Brązowy medal w walkach kadetek do 155 cm wywalczyła Oliwia Puchała, która po dwóch zwycięskich pojedynkach w półfinale uległa reprezentantce Hiszpanii. Srebrny medal w kategorii do 70 kg juniorów wywalczył Marek Zdancewicz, który również po dwóch wygranych pojedynkach, w walce finałowej uległ koledze z Dolnego Śląska - Pawłowi Woźniakowi. Pozostali nasi zawodnicy, po wyrównanych pojedynkach, odpadli w eliminacjach lub przed samą strefą medalową.
Wyjazd oprócz wydarzeń sportowych zapewnił również walory turystyczne. Zawodnicy w trakcie wyjazdu zwiedzili tak wspaniałe miejsca jak Monako, Barcelona czy Nicea. Zwieńczeniem wyprawy był mecz Barcelona - Valencia. Na stadionie Camp Nou zasiadło blisko 80 000 widzów.

Cieszą medale i kolejne starty naszych zawodników. Widać, że ciężka praca wielu z nich przynosi efekty - jednogłośnie stwierdzili Trenerzy SAT, Gabriela i Karol Forgiel.

Już 8 kwietnia w podwrocławskiej miejscowości Borowa odbędą się Mistrzostwa Makroregionu Dolnośląskiego i Opolskiego Juniorów Młodszych i Juniorów oraz Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików, w których wystartuje ponad 30 zawodników i zawodniczek SAT.